ارومیه - ورزش - ساختمان آوا

ارسال فرم تبصره 100 مالیاتی در ارومیه

ارسال فرم تبصره 100 مالیاتی در ارومیه جهت انجام امور مالیاتی و دارایی به موقع باعث کاهش مشکلات دارایی و مالیاتی شما میشود.

ارسال فرم تبصره 100 مالیاتی در ارومیه

برای ارسال فرم تبصره 100 مالیاتی در ارومیه با ما تماس بگیرید

تماس با ما

 

ارسال فرم تبصره 100 مالیاتی؛ یکی از مواردی که به بحث اول صاحبان کسب و کارها تبدیل شده است! آیا می خواهید اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید؟ آیا می دانید ارسال فرم تبصره ماده 100 در ارومیه چیست؟ نحوه ارسال فرم تبصره ماده 100 چگونه است؟ چه افرادی باید فرم تبصره ماده 100 را ارسال کنند؟ چرا باید فرم تبصره ماده 100 را ارسال کرد؟

یکی از اختیاراتی که به سازمان امور مالیاتی برای تسهیل و تسریع فرایند مالیات پرداختنی داده می شود، مسئله توافق مالیاتی با صاحبات کسب و کارهاست. شما باید با ارسال فرم تبصره ماده 100 آشنایی داشته باشید و بتوانید این فرم را تکمیل و آن را ارسال کنید. به همین دلیل ما می خواهیم در این مطلب، توضیحاتی در مورد تبصره ماده 100 مالیاتی برای شما ارائه کنیم و نحوه ارسال فرم تبصره 100 مالیاتی در ارومیه را به شما یاد دهیم.

فرم تبصره 100 مالیاتی چیست؟

شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که فرم تبصره 100 مالیاتی چیست؟ ما می توانیم در پاسخ به این سوال بگوییم که تبصره 100 مالیاتی یکی از اصلی ترین امتیازهایی است که سازمان مالیاتی در راستای حمایت از کسب و کارها در نظر گرفته است. طبق این تبصره مالیاتی برخی از کسب و کارها از تسهیلاتی مانند پرداخت مالیات مقطوع و یا عدم نیاز به ارسال اظهارنامه مالیاتی برخوردار می شوند. از آنجایی که شرایط برخورداری از مالیات مقطوع تبصره ماده 100 مالیاتی تغییر کرده است، شما باید نحوه ارسال فرم تبصره 100 مالیاتی در ارومیه را یاد بگیرید.

جالب است بدانید، در صورت ارسال فرم تبصره 100 مالیاتی در ارومیه، پرونده مالیات بر درآمد شما بررسی نمی شود و اداره مالیات، مبلغ مالیات توافق شده با صاحب کسب و کار را قطعی محسوب می کند و مالیات دیگری را از شما نمی گیرد. توجه داشته باشید که تبصره ماده 100 مالیاتی یکی از مشوق های مالیاتی است که سازمان امور مالیاتی کشور برای تشویق صاحبان کسب و کارها به پرداخت مالیات در نظر گرفته.

با توجه به جزئیات این تبصره، اگر مجموع فروش سالانه صاحبان کسب و کارها تا 100 برابر سقف معافیت مالیاتی باشد، از ثبت نام اظهارنامه مالیاتی معاف می شوند و دیگر نیاز نیست تا اظهارنامه ای ارسال کنند. البته توجه داشته باشید که برای برخورداری از مزیت های تبصره 100 مالیاتی باید تا پایان خرداد ماه، اظهارنامه مالیاتی ثبت کنید و آن را به اداره مالیاتی مربوطه ارسال کنید.

بر اساس تبصره ماده 100 مالیاتی، صاحبان مشاغل بزرگ یا کوچک موظف هستند تا اظهارنامه مالیاتی مربوط به فعالیت های شغلی خودشان را در یک سال مالیاتی بر اساس فرمت تهیه شده به وسیله سازمان امور مالیاتی کشور، تکمیل کرده و آن را تا 31 خرداد ماه سال بعد به اداره مربوطه ارائه کرده و مالیات متعلق را به نرخ مذکور در ماده این قانون بپردازند تا بدهی خودشان را صفر کنند. با توجه به جزئیات این تبصره، سازمان مالیاتی کشور می تواند بعضی از کسب و کارها را که میزان درآمد فروش کالا و خدمات سالانه آنها حداکثر 10 برابر معافیت این قانون باشد، از انجام برخی از کارها مانند ارسال اظهارنامه معاف کند.

برای ارسال فرم تبصره 100 مالیاتی در ارومیه با ما تماس بگیرید

تماس با ما

چه افرادی می توانند از تبصره ماده 100 استفاده کنند؟

توجه داشته باشید، تمامی صاحبان کسب و کار که مجموع فروش محصولات یا کالاهایشان در سال قبل حداکثر 100 برابر سقف معافیت مالیاتی است، می توانند از تبصره ماده 100 مالیاتی استفاده کرده و خودشان را در ثبت اظهارنامه مالیاتی معاف کنند. البته یکی از شرط های اصلی برخورداری از مزایای این مشوق مالیاتی، ارائه فرم مالیات مقطوع در درگاه خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی است. اگر می خواهید شما نیز از تبصره ماده 100 مالیاتی استفاده کنید، توصیه می کنیم تا مراحل آن را به طور کاملا دقیق طی کنید.

افرادی که می توانند از تبصره ماده 100 مالیاتی استفاده کنند، از نگهداری مدارک موضوع این قانون و ارسال اظهارنامه مالیاتی معاف می شوند. این را به خاطر بسپارید که یکی دیگر از شرط های مهم برخورداری از مزایای تبصره ماده 100 این است که مالیات سال های قبل را به طور کامل باید پرداخت کرده باشید و هیچ بدهی نداشته باشید.

نکات مربوط به فرم تبصره ماده 100 مالیاتی

همانطور که گفته شد، تعداد از صاحبان کسب و کارهای بزرگ یا کوچگ مشمول تبصره ماده 100 مالیاتی می شوند و از ارسال اظهارنامه مالیاتی معاف می شوند. اگر شما نیز مشمول این تبصره هستید، در زمان ارسال فرم تبصره 100 مالیاتی در ارومیه باید به نکات مهمی توجه کنید. در ادامه سعی می کنیم به بررسی نکات مربوط به فرم تبصره ماده 100 مالیاتی بپردازیم:

• نکته اول: اگر در سال گذشته نتیجه فعالیت شما با ضرر همراه بود، می توانید فرم تبصره ماده 100 را ارسال نکنید و اظهارنامه مالیاتی را ارائه دهید تا به پرداخت مالیات نیاز نداشته باشید.

• نکته دوم: اگر به دلایل مختلفی مانند حوادث طبیعی سیل، زلزله، آتش سوزی و غیره محتمل ضرر بزرگی شده اید، مانند قسمت قبل باید اظهارنامه مالیاتی بفرستید تا از پرداخت مالیات معاف شوید

• نکته سوم: اگر قصد ارسال فرم تبصره 100 مالیاتی در ارومیه را دارید و بعد از آن توسط اسناد و مدارک ثابت شود که درآمد شما بیشتر از مبلغ مشخص شده در فرم تبصره ماده 100 بوده است، باید به شکل دیگری این فرم تبصره را ارسال کنید.

• نکته چهارم: اگر صاحبان کسب و کار نتوانند مالیات را به صورت نقد پرداخت کنند، می توانند مالیات متعلقه را طی 4 قسط تا پایان مهر ماه پرداخت کنند.

مهلت استفاده از تبصره ماده 100 مالیاتی

مهلت زمان استفاده از تبصره ماده 100 مالیاتی برای عملکرد هر سال مالی تا 31 خرداد ماه سال بعد است. همچنین تمامی صاحبان کسب و کارهایی که با وجود داشتن شرایط استفاده از تسهیلات تبصره ماده 100 مالیاتی که نمی خواهند از این امکان استفاده کنند، باید اظهارنامه مالیاتی خودشان را تا 31 خرداد ماه به سازمان مالیاتی ارسال کنند. در غیر این صورت، طبق قانون مشمول جریمه خواهند شد.

تمامی صاحبان کسب و کارها اگر فرم مربوط به استفاده از تبصره ماده 100 مالیاتی را حداکثر تا پایان خرداد ماه سال بعد تکمیل و ارسال کنند، از نگهداری مدارک و اسناد مربوطه و ارسال اظهارنامه مالیاتی معاف هستند. شما برای ارسال فرم تبصره 100 مالیاتی در ارومیه، ابتدا باید وارد درگاه ملی خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی شوید و بعد از وارد شدن به حساب کاربری، مشخصات اظهارنامه را وارد کنید. سپس باید اطلاعات و جزئیات فروش کسب و کار خودتان را وارد و در آخر ثبت نهایی را بزنید.

برای ارسال فرم تبصره 100 مالیاتی در ارومیه با ما تماس بگیرید

تماس با ما

شرایط استفاده از تبصره ماده 100 مالیاتی

صاحبان مشاغلی که مشمول تبصره ماده 100 مالیاتی هستند، باید شرایط لازم برای ثبت نام اظهارنامه مالیاتی را داشته باشند تا بتوانند خودشان را از پرداخت مالیات معاف کنند. در ادامه سعی می کنیم تا برخی از شرایط استفاده از تبصره ماده 100 مالیاتی را بررسی کنیم:

• یکی از شرط های اصلی استفاده از تبصره ماده 100 مالیاتی در سال جدید این است که کل میزان فروش محصولات و کالاهای شما در سال قبل باید حداکثر 100 برابر سقف معافیت مالیاتی باشد. در غیر این صورت باید اظهارنامه مالیاتی را به سازمان های مربوطه ارسال کنید.

• یکی دیگر از شرط های استفاده از تبصره ماده 100 مالیاتی این است که باید مالیات سال قبل را به طور کامل پرداخت کنید و هیچ بدهی نداشته باشید. همچنین باید برگ تشخیص صادره از سازمان امور مالیاتی را داشته باشید و مورد تایید سازمان مربوطه باشد.

• یکی دیگر از شروط برخورداری از تبصره ماده 100 مالیاتی این است که باید تا زمان مشخص شده نسبت به تکمیل اظهارنامه مالیاتی و ارسال فرم تبصره 100 مالیاتی در ارومیه اقدام کنید.

عوامل موثر در مالیات مقطوع تبصره ماده 100

نکته قابل توجه این است که موسسه امور مالیاتی به کمک دسترسی های گسترده خود به بانک های اطلاعاتی مشمولان مالیاتی از جمله استفاده از اطلاعات تراکنش ها و گردش حساب های بانکی و ورودی های دستگاه های کارتخوان، این ورودی حساب ها را مبنای مهمی برای تعیین میزان مالیات مقطوع سال جدید قرار داده است. علاوه بر این، یکی دیگر از عوامل موثر بر میزان مالیات مقطوع تبصره ماده 100، میزان مالیات قطعی شده آنهاست که در سال های گذشته مشخص شده است.

یکی دیگر از عوامل بسیار مهم دیگر که روی مالیات مقطوع تبصره ماده 100 تاثیر می گذارد، ضریب اینتاکد فعالیت اقتصادی صاحبان کسب و کارهای کوچک یا بزرگ است که به نوعی می توان گفت که ضریب فعالیت یا نسبت سود فعالیت صاحب کسب و کار نیز ملاک موثری در تعیین مالیات مقطوع محاسبه شده است. شما باید در زمان استفاده از تبصره ماده 100 مالیاتی، عوامل موثر بر میزان مالیات تبصره 100 را زیر نظر بگیرید.

برای ارسال فرم تبصره 100 مالیاتی در ارومیه با ما تماس بگیرید

تماس با ما