ارومیه - ورزش - ساختمان آوا

اظهارنامه مالیاتی در ارومیه

تکمیل اظهارنامه مالیاتی در ارومیه به صورت حرفه ای برای اعلام صحیح مالیات. با تکمیل فرم اظهارنامه توسط حساب سنج خیالتان راحت است.

اظهارنامه مالیاتی در ارومیه

برای تکمیل اظهارنامه مالیاتی در ارومیه و اخذ مشورت رایگان با ما تماس بگیرید

تماس با ما

اظهارنامه مالیاتی در ارومیه؛ ابزاری مهم و ضروری در جمع آوری و ارزیابی درآمدها! مالیات ها به عنوان یکی از اصلی ترین منابع درآمدی یک کشور به دو دسته مالیات های مستقیم و غیرمستقیم تقسیم می شوند. شما باید با اظهارنامه مالیاتی آشنا شوید و نحوه ارسال آن را یاد بگیرید.

داده ها و گزارش های مالی افراد حقوقی و حقیقی در قالب اظهارنامه مالیاتی به موسسه ها مالیاتی فرستاده می شود. این اظهارنامه روشی برای ارائه واضح اطلاعات و داده های مالی است که برای محاسبه مالیات مورد استفاده قرار می گیرند. اظهارنامه مالیاتی به صورت الکترونیکی فرستاده می شود و شامل جزئیاتی مانند درآمد، هزینه ها، استهلاک ها، معافیت ها و.... است. در ادامه همراه ما باشید؛ چون ما می خواهیم در ادامه توضیحاتی در مورد تکمیل اظهارنامه مالیاتی در ارومیه برای شما ارائه کنیم، به بررسی مزایای پر کردن اظهارنامه مالیاتی بپردازیم و مدارک مورد نیاز برای تکمیل اظهارنامه مالیاتی را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

اظهار نامه مالیاتی چیست؟

شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که اظهارنامه مالیاتی چیست؟ ما می توانیم در پاسخ به این سوال بگوییم که اظهارنامه مالیاتی یکی از ابزارهای مهم برای جمع آوری و بررسی درآمدها و ارائه اطلاعات دقیق مالیاتی به سازمان های مربوطه است. شما نیز باید یک اظهارنامه مالیاتی تهیه کرده و آن را به سازمان های مالیاتی ارسال کنید تا مالیات شما محاسبه شود. همچنین اظهارنامه مالیاتی به سندی گفته می شود که افراد حقیقی و حقوقی باید هر سال با توجه به قوانین و مقررات جدید مالیاتی آن را تهیه و گزارش کنند تا از میزان مالیات پرداختی خود مطلع شوند.

جالب است بدانید، اظهارنامه مالیاتی یک کارنامه مالی است که به وسیله اشخاص حقیقی و حقوقی تهیه می شود. هدف از تکمیل اظهارنامه مالیاتی، ارائه اطلاعاتی در مورد درآمد، هزینه ها، استهلاک و..... به سازمان های مالیاتی و محاسبه مالیات است. بعد از اینکه اظهارنامه مالیاتی خودتان را تکمیل و ارسال کردید، کارشناسان مالیاتی باید مالیات قابل پرداخت را مشخص و مبلغ 25 درصد از سود و ضرر معاملات را به عنوان مالیات به خزانه دولت پرداخت کنند. اظهارنامه مالیاتی در ارومیه یکی از خدمات شرکت های حسابداری است که شما می توانید به لطف این خدمات، اظهارنامه مالیاتی خودتان را تهیه کرده و آن را ارسال کنید.

کسانی که مشمول پرداخت مالیات می شوند، هر ساله باید اطلاعات مالی کسب و کار خودشان را در قالب اظهارنامه مالیاتی گزارش کرده و آن را به سازمان های مالیاتی کشور ارسال کنند. توجه داشته باشید که سازمان های مالیاتی طبق این اظهارنامه، برگ تشخیص مالیاتی را صادر کرده و نحوه محاسبه مالیات اشخاص حقیقی و حقوقی را تعیین می کنند. مگر اینکه خلاف اطلاعاتی که در اظهارنامه گزارش شده است، ثابت شود.

برای تکمیل اظهارنامه مالیاتی در ارومیه و اخذ مشورت رایگان با ما تماس بگیرید

تماس با ما

پر کردن اظهارنامه مالیاتی چه مزایایی دارد؟

توجه داشته باشید که اظهارنامه مالیاتی سندی است که اشخاص حقیقی و حقوقی موظف هستند تا هر ساله آن را تکمیل کرده و اطلاعاتی در مورد وضعیت درآمد، هزینه ها، استهلاک و...... را گزارش کرده و آن را به سازمان مالیاتی کشور ارسال کنند تا مالیات قابل پرداخت آنها مشخص شود. در ادامه سعی می کنیم تا به بررسی مزایای پر کردن اظهارنامه مالیاتی در ارومیه بپردازیم:

• یکی از مزایای پر کردن اظهارنامه مالیاتی این است که این سند کمک می کند تا جزئیات کامل و دقیقی از پرداخت مالیات و درآمدهای خودتان داشته باشید.

• اظهارنامه مالیاتی در ارومیه به عنوان یک سند قانونی اثبات درآمد برای شما محسوب می شود و می توانید از آن برای دریافت وام از بانک ها و موسسه های مالی استفاده کنید.

• یکی دیگر از مزایای پر کردن اظهارنامه مالیاتی و ارسال به موقع آن این است که توسط سازمان های مالیاتی کشور جریمه نمی شوید و هیچ مبلغ اضافی نمی پردازید.

• با تکمیل اظهارنامه مالیاتی می توانید از مالیات قابل پرداخت خودتان مطلع شده و بتوانید با پرداخت به موقع مالیات به ارائه خدمات عمومی مانند بهداشت، آموزش و درمان و.... به دولت کمک کنید.

آیا امکان ویرایش اظهارنامه مالیاتی وجود دارد؟

یکی از چالش ها و دغدغه هایی که اشخاص حقیقی و حقوقی در زمان تهیه اظهارنامه مالیاتی با آن روبرو هستند، امکان ویرایش اظهارنامه مالیاتی است. اگر در تهیه یا تکمیل اظهارنامه مالیاتی اشتباه یا خطایی صورت بگیرد، می توان با ارائه مستندات مربوطه، این اشتباهات را ویرایش کرده و اظهارنامه مالیاتی خودتان را به سازمان های مالیاتی در کشور ارائه دهید تا مالیات قابل پرداخت شما محاسبه شود.

افراد معمولا در زمان تهیه اظهارنامه مالیاتی دچار اشتباهاتی می شوند. در این حالت نباید نگران باشند، چون امکان اصلاح اظهارنامه مالیاتی وجود دارد. تنها افرادی می توانند اظهارنامه های مالیاتی خودشان را ویرایش کنند که نسخه اولیه را در زمان قانونی به سازمان های مالیاتی فرستاده باشند. همچنین نمی توانید ثبت هایی که بعد از تاریخ ارائه اظهارنامه مالیاتی اصلی صورت گرفته اند را به اظهارنامه اصلاحی اضافی کنید.

بدون شک برای شما نیز پیش آمده باشد که در زمان تهیه اظهارنامه مالیاتی دچار اشتباهاتی شده اید. شما می توانید با استفاده از خدمات اظهارنامه مالیاتی در ارومیه، از این اشتباهات جلوگیری کرده و اطلاعات مربوط به درآمد، هزینه ها، استهلاک و...... را به طور کامل به سازمان های مالیاتی ارائه دهید.

برای تکمیل اظهارنامه مالیاتی در ارومیه و اخذ مشورت رایگان با ما تماس بگیرید

تماس با ما

چه کسانی باید اظهارنامه مالیاتی ارائه کنند؟

امروزه کسب و کارهای زیادی در کشور ایران تاسیس شده اند که مشمول پرداخت مالیات هستند. به طور کلی، تمامی افرادی که صاحب کسب و کار کوچک و بزرگ هستند و فیش حقوقی ندارند، باید اظهارنامه مالیاتی خودشان را به طور دقیق تهیه کرده و آن را به سازمان مالیاتی کشور ارسال کنند. همچنین کسانی که کارت بازرگانی دارند و یا صاحب کارگاه های تولیدی و یا شرکت های خصوصی هستند نیز باید اظهارنامه مالیاتی خودشان را ارائه کنند. در ادامه سعی می کنیم به معرفی افرادی بپردازیم که باید اظهارنامه مالیاتی ارائه کنند:

• دسته اول: تمام کسانی که در سال قبل ارزش فروش محصولات و خدمات آنها بیش از 30 میلیارد ریال باشد. صاحبان بیمارستان ها یا درمانگاه ها، صاحبان مشاغل صرافی، مالکان کارخانه ها و کارگاه های تولیدی، افرادی که کارت بازرگانی دارند و صاحبان هتل های سه ستاره و بیشتر، کلینیک های زیبایی یا تخصصی، صاحبان فروشگاه های زنجیره ای نیز باید اظهارنامه مالیاتی ارائه کنند.

• دسته دوم: یکی دیگر از کسانی که باید اظهارنامه مالیاتی خودشان را به صورت کامل تکمیل کرده و آن را به سازمان های مالیاتی کشور ارسال کنند، تمام افرادی هستند که در سال گذشته ارزش فروش کالاها و خدمات آنها بین 10 تا 30 میلیارد بوده است.

• دسته سوم: دسته سوم مربوط به افرادی می شود که در 2 گروه قبلی جایی ندارند و در این گروه دسته بندی می شوند. توجه داشته باشید، افرادی که در این گروه ها قرار می گیرند، تا 3 سال امکان تغییر دسته بندی خود را ندارند و باید اظهارنامه مالیاتی خودشان را ارائه کنند.

نحوه تنظیم اظهارنامه مالیاتی

شما باید نحوه تنظیم اظهارنامه مالیاتی را بلد باشید تا بدانید چقدر مالیات باید پرداخت کنید. تا قبل از سال 1391 اشخاص حقیقی و حقوقی باید اظهارنامه های کاغذی را از موسسه های مربوطه می خریدند و آنها را تکمیل می کردند. این پروسه زمان بر بود و هزینه های زیادی به دنبال داشت. در سال 1393 تنظیم الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی فراهم شد و افراد می توانند اکنون به صورت الکترونیکی اظهارنامه های مالیاتی خودشان را تکمیل کنند. اگر در تنظیم اظهارنامه مالیاتی مشکل دارید، می توانید با مشاوره مالیاتی در ارومیه ارتباط برقرار کرده و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

توجه داشته باشید که سازمان امور مالیاتی کشور اکنون تمایل به تنظیم اظهارنامه مالیاتی به روش الکترونیک و بدون مراجعه حضوری را دارد. ارسال اظهارنامه مالیاتی با این روش مشروط به تکمیل مرحل ثبت نام الکترونیکی است و تمامی افراد حقوقی و حقیقی می توانند با مراجعه به سایت رسمی www.tax.gov.ir از خدمات الکترونیکی و غیرحضوری موسسه مالیاتی بهره ببرند.

مدارک لازم برای ارسال اظهارنامه مالیاتی

اگر قصد تنظیم و ارسال اظهارنامه مالیاتی در ارومیه را دارید، ابتدا باید نحوه ارسال آن را یاد بگیرید و بتوانید تمامی مدارک مورد نیاز برای ارسال اظهارنامه مالیاتی را تهیه کنید و آنها را در اختیار داشته باشید. در ادامه سعی می کنیم به بررسی مدارک لازم برای ارسال اظهارنامه مالیاتی برای افراد حقیقی و حقوقی بپردازیم:

• صورت سود و زیان: یکی از مدارک لازم برای ارسال اظهارنامه مالیاتی، صورت سود و زیان است. این گزارش باید میزان سود و ضرر یک شرکت را نشان دهد.

• اطلاعات شخصی و آدرس: در اظهارنامه مالیاتی، افراد حقیقی و حقوقی باید اطلاعات شخصی و آدرس شرکت یا کسب و کار خودشان را به صورت دقیق مشخص کنند.

• ترازنامه اشخاص حقیقی و حقوقی: اگر ارزش محصولات و خدمات شما در سال گذشته بیش از 30 میلیارد ریال باشد، باید صورت ترازنامه خودتان را نیز ارائه کنید.

• بهای تمام شده: در شرکت های پیمانکاری و کارگاه های تولیدی، ارائه بهای تمام شده پروژه در اظهارنامه مالیاتی الزامی و ضروری است.

• گردش مالی مواد اولیه: این گزارش نشان دهنده گردش مالی محصولات و مواد اولیه شرکت هاست که در تهیه اظهارنامه مالیاتی باید به آن دقت کنید.

• پرداخت مالیات ها: صاحبان مشاغل باید رسیدها و مدارک پرداخت مالیات در سال های گذشته را در اظهارنامه مالیاتی خود ضمیمه پرونده کنند.

 

برای تکمیل اظهارنامه مالیاتی در ارومیه و اخذ مشورت رایگان با ما تماس بگیرید

تماس با ما